200 – річчя з дня народження Пантелеймона Куліша.

Письменник, історик, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, громадський діяч – це все одна людина – Пантелеймон Куліш. До 200 – річчя з дня народження геніальної постаті  впродовж тижня у Ямницькому ліцеї були проведені заходи, присвячені відзначенню ювілейної дати. Вчитель української мови та літератури Лінійчук Тетяна Вікторівна провела літературну годину «Багатогранний письменницький скарб Пантелеймона Куліша» для учнів 9-А класу, акцентуючи на тому, що сьогодні цього письменника в нашій державі називають носієм національного відродження, народності та демократизму. Цікавою та захопливою для старшокласників стала віртуальна подорож в історико-мемуріальний музей-заповідник «Ганнина Пустинь», під час якої вчитель нагадала, що Куліш - автор першого українського фонетичного правопису, українського букваря та першої "Граматики" для навчання дітей рідній мові, сучасник Тараса Шевченка й один із ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського братства, переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона.

Вчитель української мови та літератури Перчик Надія Ярославівна провела урок-конференцію на тему: «Могутній майстер української мови й творець українського правопису, благородний поет та перекладач – П.Куліш» для учнів 10 класу, метою якого було розкрити велич та багатогранність таланту П.Куліша.

З книжковими фондами та друкованими матеріалами, які висвітлюють життєвий та творчий шлях Пантелеймона Куліша, дослідженнями його літературної спадщини ознайомила учнів бібліотекар ліцею Обух Віра Андріївна.