+38(050) 99-59-454

Підсумки виховної роботи

у Ямницькому ліцеї 

в І семестрі 2019/2020 н.р.

 

Виховна робота у І семестрі 2019/2020 року була спрямована на реалізацію наступних завдань:

- формування свідомого громадянина, патріота рідної землі;

- утвердження національної самоідентичності учнів, прагнення їх до самоосвіти і саморозвитку;

- формування системи загальнолюдських та національних цінностей.

Педагогічний  колектив  створює  сприятливі  умови  поліпшення  рівня  виховного  процесу,  плідно  працює  над  виховною  проблемою  «Національно-патріотичне  виховання  -  основа  духовного   розвитку   особистості».  Для  реалізації  проблемної  теми  було  розроблено  план  виховної  роботи, який  охоплює  всі  напрями  виховання,  включає  в  себе  календарні,  традиційні  шкільні   свята,  різноманітні  заходи   щодо  втілення  державних,  обласних  і  районних  програм  виховання  молоді.

На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя, та розвиток творчої особистості.

У І семестрі були проведені виховні заходи та акції, тематика яких охоплювала всі напрямки виховання в сучасній школі: ціннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до праці, ціннісне ставлення до людей, ціннісне ставлення до природи, ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне ставлення до себе.

Доброю традицією в ліцеї є початок робочого тижня з виконання гімну України, вшанування хвилиною мовчання загиблих воїнів та молитви за мир та спокій в нашій державі.

Розпочався І семестр з урочистого привітання директора ліцею усіх учнів з початком нового навчального року. Спільно з ГО “Молодіжний альянс Ямниці” було організовано інтерактивний виступ-сюрприз для першачків та одинадцятикласників, що сприяло гарному настрою та неабиякому заохоченню до навчання.

У вересні 2019 року до 200 – річчя з дня народження геніальної постаті  Пантелеймона Куліша впродовж тижня у Ямницькому ліцеї були проведені заходи, присвячені відзначенню ювілейної дати. Вчитель української мови та літератури Лінійчук Т.В. провела літературну годину «Багатогранний письменницький скарб Пантелеймона Куліша» для учнів 9-А класу, акцентуючи на тому, що сьогодні цього письменника в нашій державі називають носієм національного відродження, народності та демократизму. Цікавою та захопливою для старшокласників стала віртуальна подорож в історико-мемуріальний музей-заповідник «Ганнина Пустинь», під час якої вчитель нагадала, що Куліш - автор першого українського фонетичного правопису, українського букваря та першої "Граматики" для навчання дітей рідній мові, сучасник Тараса Шевченка й один із ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського братства, переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона. Вчитель української мови та літератури Перчик Надія Ярославівна провела урок-конференцію на тему: «Могутній майстер української мови й творець українського правопису, благородний поет та перекладач – П.Куліш» для учнів 10 класу, метою якого було розкрити велич та багатогранність таланту П.Куліша. З книжковими фондами та друкованими матеріалами, які висвітлюють життєвий та творчий шлях Пантелеймона Куліша, дослідженнями його літературної спадщини ознайомила учнів бібліотекар ліцею Обух Віра Андріївна.

Наприкінці вересня, 20.09, в нашому ліцеї відбулись демократичні вибори президента Учнівської Ліги. Ним стала учениця 10 класу Гураль Анастасія. 23 вересня 2019 року, відповідно до традицій елітних шкіл Галичини, Анастасія виголосила присягу Президента Учнівської Ліги, відбулась своєрідна інавгурація лідера. На хвилі демократичних ініціатив 26 вересня Учнівська Ліга організувала атмосферне чаювання за вельми серйозною грою “Країна гідності” для молодих людей, спрямованою на підвищення обізнаності про соціальні права, громадянство та соціальну політику.

         Також у вересні відбулось засідання Ради ліцею, на якому затвердили склад Ради (батьки, класні керівники та старости 5-11 класів). Головою ради було обрано маму десякласниці Яневич Л.В., заступником – ученицю 10 класу Гураль Анастасію, секретарем – Пачків О.В., класного керівника 8 класу. Урочистим моментом зібрання стало підписання Меморандум про співпрацю між усіма учасниками освітнього процесу: педагогами, учнями та батьками. Принцип даного документу: діалог-взаємодія-взаємоповага. Цей документ має на меті спростити комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу та впроваджувати демократичне ухвалення рішень у ліцеї.

         У рамках Олімпійського тижня відбулись вересневі змагання між учнями сьомих класів під керівництвом Презляти І.П. та Стегницької О.Ю., як підготовчий етап перед «Малими Олімпійськими  іграми серед закладів освіти Ямницької ОТГ». Змагання були насиченими, цікавими та змістовними, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій активно брали участь у конкурсах.

         Завершився місяць вересень святковим концертом до Дня дошкілля у дошкільному підрозділі Ямницького ліцею.

Другий місяць осені розпочався з особливої дати 1 жовтня – Всеукраїнський день бібліотек, урочисто відбулась традиційна посвята у читачі під керівництвом завідуючої шкільною бібліотекою Обух В.А., яка дала добрі настанови майбутнім читачам. До читацької сім’ї приєднались другокласники. Їхні наставники Катамай О.Б. та Гулага М.Б. приготували цікаві випробування, загадки та відеофрагменти про правила поведінки у бібліотеці.

2 жовтня разом з навчальними закладами з усієї України ліцеїсти підтримали акцію “Щаслива лапа” і встановили новий Національний рекорд  «Найбільша кількість уроків добра».

4 жовтня учителі Ямницького ліцею отримали щирі вітання з нагоди професійного свята. Вся шкільна родина - від першокласників до одинадцятикласників - щиро дарували свої вітання вчителям ліцею. Класний керівник 11 класу Когуч М.В., заступник директора з виховної роботи Шпільчак Х.В. та учні 11 класу підготували святкову програму й подарували неймовірну атмосферу свята, кожен з присутніх мав змогу відчути, що вчителі важливі.

У перший тиждень жовтня учні сьомих класів взяли участь у розіграші конструктора "IO Blocks Guidecraft від AFK-DISTRIBUTION, створивши соціальні реклами та постери на тему “Healthy School”.

З 07 по 11 жовтня у ліцеї пройшов Всеукраїнський тиждень протидії булінгу під гаслом «Зупинимо булінг разом».

Упродовж тижня роботи з учнями та педагогами практичний психолог Крута О.М. та соціальний педагог Гергелевич М.Д проводили наступні заходи:

- профілактичні тренінгові заняття: «Обери безпечний шлях», «Як приборкати власних драконів», «Жити в мирі та злагоді», «Я та інші», «Розкажи про насильство», «Толерантність – крок до гуманності»;

- бесіди з учнями: «Зупинимо булінг разом»,

- групові консультації педагогів: «Технології реагування працівників школи на виявлення або встановлення фактів булінгу», «Поради вчителю, який став об’єктом булінгу»;

- здійснювалась діагностика учнів щодо виявлення негативних явищ, негативного емоційного стану або булінгу у школі (методика"Мапа школи");

- кінотренінг: «Усі ми різні – усі ми рівні», перегляд та аналіз фільму «Цирк Батерфляй».

З 13 по 15 жовтня ,наша команда, у складі Вікторії Кухарської (учениці 9-го класу) та Христини Шпільчак (заступника директора з виховної роботи), відвідала тренінги Демократичної школи (м.Львів),отримавши колосальний досвід у формуванні учнівського самоврядування.

Напередодні 14 жовтня - Дня захисника України, Дня Українського козацтва та 77-ої річниці створення Української Повстанської Армії, учасники Учнівської Ліги із педагогом-організатором Деркач Н.Д. традиційно відвідали репресованих воїнів ОУН-УПА ,зокрема, воїна УПА, ямничанина Ярослава Козуня. Діти мали нагоду поспілкуватися з очевидцем іторичних подій, почути з перших вуст про події Другої світової війни, переглянути фото.  Зустріч з такою людиною, яка впродовж всього свого життя не припиняла боротьбу за вільну Україну зі зброєю в руках в лавах УПА, залишила у дітей багато вражень.

16 жовтня 2019 року відбувся спортивний захід, організований спільно відділом освіти та відділом культури, молоді та спорту Ямницького ОТГ. Перемогу на Малих олімпійських іграх 2019 почесно здобула команда Ямницького ліцею.

18 жовтня відбувся урочистий захід під керівництвом заступника директора з виховної роботи Шпільчак Х.В. присвячений Дню Українського козацтва,свята всіх представників славетного лицарського роду та свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Для налагодження міжнародної співпраці та з метою популяризації Ямницького ліцею у жовтні було створено ролик-рекламу навчального закладу.

Учасниками гуртка хореографія ( керівник Т.Почіль) у мережу інтернет запущено флешмоб “Книги оживають”, в рамках місяця бібліотек.

Щодо екскурсійних поїздок, які відбулись в рамках тематичних програм НУШ:

3-А,3-Б (класні керівники Тимків М.І., Береза Т.Д.) – Музей мистецтв Прикарпаття;

1-Б (класний керівник Родчин У.М.) – Центр реабілітації та реінтродукції диких тварин у Галицькому національному природному парку;

2-А (класний керівник Гулага М.Б.) – Наукове містечко “Нова енергія”, м.Івано-Франківськ.

З метою проведення цілеспрямованої роботи з учасниками освітнього процесу щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання бережливого ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності було проведено ряд заходів( період з 21 по 25 жовтня 2019 року). Класні керівники впродовж тижня провели години спілкування з безпеки життєдіяльності. Для учнів 1-2 класів заступник директора з НВР Лінійчук Т.В. підготувала та провела практичне заняття “Я – компетентний пішохід”, медична сестра ліцею Дем’янюк Н.Д. провела практичне заняття “Як вберегтись від травм”. Учні 5-х класів взяли участь у вікторині “Обережно,вогонь!”,яку для них провела Шпільчак Х.В., заступник директора з ВР. Учні 7-9 класів переглянули фільм “Правила безпеки – правила життя”. 24 жовтня за поданим сигналом тривоги через радіовузол було відпрацьовано евакуацію усіх учасників освітнього процесу.

У другій половині жовтня команда учнів Ямницького ліцею (хлопці 9-11 класів) під керівництвом учителя Захисту Вітчизни Берези Мирослава Теодозійовича взяла участь у спартакіаді з військово-прикладних видів спорту (м.Тисмениця).

27 жовтня відбулися військово-тактичні навчання “Осінь-2019“, які для учнів Ямницького ліцею, учасників військово-патріотичного гуртка “Джура“, вже вкотре провели учасники АТО Рега Володимир, Самсонов Тарас, Кабанов Адрій. Незважаючи на складні погодні умови, юнаки з великим захопленням відпрацьовували навики ведення розвідувальних дій та умовного знешкодження розвідувально-диверсійних груп. Особливо цікаво був проведений поєдинок між дорослими учасниками та учнями ліцею, де кожна група застосувала багато тактичних прийомів та військових хитрощів.

В Ямницькому ліцеї 6 листопада 2019 року відбулась чергова зустріч з тренерами програми «Демократична школа» Олександром Фомічовим та Наталею Герасим. Зустріч минула у затишній і дружній атмосфері. У залі зібрались всі члени новообраної Учнівської Ліги (орган учнівського самоврядування ліцею), батьки та вчителі. Учні поділилися враженнями від нещодавно проведених виборів Президента Учнівської Ліги, а батьки розповіли про ті питання, які їм вдалося обговорити на першому засіданні Ради ліцею. Надалі тренери провели дві тренінгові сесії на теми «Профілактика та протидія булінгу», «Проєктна діяльність у шкільному житті». Завдяки цікавим інтерактивним вправам всі присутні навчилися як успішно реалізовувати проєкти. Інсценізуючи типові ситуації прояву булінгу в освітньому середовищі, члени учнівського самоврядування мали можливість побувати в ролі дорослих і навчитися запобігати його проявам. Іноді варто обмінятися життєвими ролями, щоб краще розуміти один одного, швидше досягати взаєморозуміння.

Напередодні Дня української мови та писемності, 8 листопада учні та учителі Ямницького ліцею долучились до ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який не має на меті перевірку грамотності,а задуманий як своєрідний флешмоб - єднання навколо рідної мови. Також ввечері 8 листопада відбулось феєричне шоу краси та талантів “Осінній бал 2019”, організований заступником директора з ВР Шпільчак Х.В.. Конкурсантки взяли участь у 5-ти випробуваннях .Оцінювало виступи компетентне журі. Родзинкою шоу-програми вечора стали виступи талановитих ліцеїсток Марти Пачків, Оксани Петрів та Ангеліни Підгаєцької.

13 листопада – у Всесвітній день доброти відбувся благодійний ярмарок, зібрані кошти з якого будуть направлені на лікування та реабілітацію учня 3-А класу Максима П’ятничука та колишньго вчителя хімії Якуца Олега. Було зібрано 27075 гривень.

Також 13 листопада відбулась зустріч представників Учнівської Ліги, Демко та Олега Серняка, тренера Програми підтримки освітніх реформ в Україні, розкрито тему фейкової інформації та підтримано Всеукраїнську акцію “РОЗВИВАЙ УКРАЇНСЬКУ! ЩЕБЕЧИ СОЛОВ’ЇНОЮ!” до Дня української мови та писемності.

Барвисте свято осені, яке відбулось 15 листопада у дошкільному підрозділі Ямницького ліцею подарувало неймовірні емоції та сповнило наснагою до навчання, як вихованців так і вихователів.

21 листопада в нашій країні відзначається Революція гідності. З нагоди цієї пам’ятної дати заступник директора з виховної роботи разом з членами Учнівської Ліги підготували фотодокументальну виставку, на перервах по радіовузлу лунали мелодії буремного Майдану, а для старшокласників відбувся перегляд фільму “Майдан.Перезавантаження”, на якому ми мали змогу пригадати хронологію подій революції.

До Всеукраїнського Дня пам’яті жертв голодомору в нашому ліцеї було проведено акцію “Запали свічку пам’яті”. Ранок розпочався із загальношкільної молитви, вчитель правознавства Дерун М.Б. провів короткий екскурс головними віхами нашої трагічної історії, класними керівниками було проведено ряд виховних бесід на дану тематику.

Наприкінці листопада, а саме ввечері 22.11, заступником з виховної роботи Шпільчак Х.В. спільно з ГО “Молодіжний альянс Ямниці”, за сприяння директора ліцею Й.З. Лесів було вперше проведено молодіжний  культурний захід “N-JOY”. Вечір був скерований на нестандартне проведення вільного часу молодими людьми, що передбачало лекторій, настільні ігри, фільми, караоке та кенді-бар.

З 25 листопада у Ямницькому ліцеї запрацювала скринька довіри Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., стоворена ЗДВР Шпільчак Х.В.

         Третього місяця осені відбулись такі екскурсії:

1-А,1-Б – в рамках тематичного тижня “Театр” відвідали Драмтеатр ім.І.Франка;

2-А,2-Б -  учні ознайомилися з експозиційними відділами історії, природи, народного мистецтва та археології Краєзнавчого музею м. Івано-Франківська.

         Завершилась осінь проведенням самооцінки закладу щодо реалізації поставлених цілей та впровадження “Історії змін” у рамках проєкту Демократична школа під керівництвом тренерів Олександра Фомічова та Ірини Серняк. Завдяки детальному аналізу ми побачили сильні та слабкі сторони роботи, а завдяки конструктивній критиці налаштувались на вдосконалення праці.

Традиційно в грудні ми долучаємося до акції “16 днів проти насильства”. Під час цієї акції було проведено чимало заходів практичним психологом Крутою О.М. та соціальним педагогом Гергелевич М.Д. В рамках Тижня права вчителем правознавства Деруном М.Б. проведено цікаві пізнавальні тренінги “Права дитини. Асамблея ООН”.

6 грудня до Дня української хустки всіма чарівними представницями жіноцтва було підтримано флешмоб “#жінкаухустці”.

Цьогоріч Свято Миколая пройшло у ритмі інтерактивної вистави, бо святий Миколай(о.Ярослав Рожак) разом з ангелами-помічницями завітав у кожен клас, а також дошкільний підрозділ Ямницького ліцею. А учасники гуртків Ямницького ліцею приготували казковий сюрприз святому Миколаю та маленьким ліцеїстам. Родзинкою свята став феєричний мюзикл "Казка про хвости...",який презентували вихованці гуртка Вокал( молодша група),керівник Гринчук Галина Богданівна.

У грудні було організовано такі екскурсії:

ліцеїсти 2-А класу разом зі своєю наставницею М.Б.Гулагою відвідали Івано-Франківський хлібокомбінат;

учні 2-Б класу під керівництвом наставника Катамай О.Б.,17.12.19, відвідали новорічне STEM шоу.

Останній тиждень грудня у плані виховної роботи був дуже насиченим та цікавим, 24.12,26.12,27.12 – відбулись новорічно-різдвяні свята. Класні керівники 1-4 класів підготували традиційні новорічні ранки-привітання, що реалізувало виховні цілі та продемонструвало творчий потенціал учнів. Конкурсна програма 5-7 класів була змістовною, цікавою, пізнавальною для дітей та розважальною для батьків. Для 8-11 класів було організовано конкурсну програму “БАТЛ –ВЕРТЕПІВ 2020”, що мала неабиякий успіх серед глядачів. Переможець конкурсу буде визначений інтернет голосуванням на сторінці Ямницького ліцею.

 Не залишаються поза увагою діти, які складають так звану групу ризику. З ними постійно працює практичний психолог, ці діти залучаються до роботи гуртків та спортивних секцій. З проблемними підлітками регулярно працює Рада профілактики правопорушень.

Протягом І семестру у ліцею діяли такі гуртки: хореографія (Почіль Тетяна Сергіївна), Джура (Береза Мирослав Теодозійович), хор дівчат (середня та старша вікові групи, худ.керівник Павлів Х.В.), вокал( молодша група, худ.керівник Гринчук Г.Б.).

Слід зазначити, що вихованці гуртка “Хор дівчат ” брали участь у більшості шкільних заходів та заходів об’єднаної територіальної громади.

 Заходи і поставлені завдання, передбачені у плані виховної роботи на І семестр були  виконані. Підсумки про вищеназвані проведені виховні заходи висвітлювались  на офіційному сайті Ямницького ліцею, у газеті “Ямниця“ та в соціальній мережі “Фейсбук“.

Права дитини

Усі діти мають право на отримання освіти

Усі діти мають право на любов і спілкування

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

Усі діти мають право на свободу совісті, думки і релігії

Усі діти є рівні у правах. Ніхто не повинен їх порушувати

Усі діти мають право вільно висловлювати свою думку

Усі діти мають право на повноцінне харчування

Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена

Безпека в Інтернеті

Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію

Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків

Ніколи не погоджуватись на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті

Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків

Розробити з батьками правила користування Інтернетом

Не заходити на аморальні сайти

Не давати нікому крім батьків свої паролі

Не робити протизаконних вчинків в Інтернеті

Не шкодити і не заважати іншим користувачам

Корисні посилання

Контакти

77422, вул. Галицька, 55, с.Ямниця, Ямницька ОТГ, Івано-Франківська обл., Україна

yamnyca@ukr.net

+38(050) 99-59-454