+38(050) 99-59-454

Підсумки виховної роботи

у Ямницькому ліцеї 

в І семестрі 2018-2019 н.р.

 

Виховна робота у І семестрі 2018-2019 року була спрямована на реалізацію наступних завдань:

- формування свідомого громадянина, патріота рідної землі;

- утвердження національної самоідентичності учнів, прагнення їх до самоосвіти і саморозвитку;

- формування системи загальнолюдських та національних цінностей. Виховна робота планувалась тематичними блоками.

Місяць вересень був присвячений безпеці життєдіяльності учнів та пройшов під гаслом «Увага! Діти на дорозі!». Жовтень – місяць вшанування захисників Вітчизни. Листопад проходив як місяць національно-патріотичного виховання.  Грудень минув під знаком новорічно-різдвяних традицій. У І семестрі були проведені виховні заходи та акції, тематика яких охоплювала всі напрямки виховання в сучасній школі: ціннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до праці, ціннісне ставлення до людей, ціннісне ставлення до природи, ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне ставлення до себе.

Вже стало традицією в учнівському та вчительському колективах проводити щоденну молитву за мир і спокій в Україні, кожен тиждень починається виконанням гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих воїнів.

У перший тиждень вересня ми традиційно повторили правила безпечної поведінки на дорозі. На запрошення адміністрації Ямницького ліцею, старші лейтенанти патрульної поліції м.Івано-Франківська Таміла Кульпа та Богдан Настич завітали до учнів 1-х та 5-го класів та провели цікаві заняття. Патрульні розповіли маленьким пішоходам про правила безпечної поведінки на дорозі, нагадали про головні дорожні знаки та сигнали світлофора та перевірили знання учнів. Також під час зустрічі працівники поліції ознайомили учнів з правилами поводження у громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці. Усі учасники зустрічі отримали подарунки – книжки-розмальовки та світловідбивачі.

У вересні 2018 року виповнилося 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. Вихованці нашого закладу не залишилися осторонь та долучилися до відзначення цієї пам’ятної дати славетного українського педагога. Усі учні початкової школи долучилися до читань творів В.Сухомлинського у шкільній бібліотеці. Твори В.Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, цінувати дружбу, бути чемними, поважати старших, захищати менших. Разом з практичним психологом ліцею, учні 4 класу опрацювали оповідання «Відломлена гілка». Діти проаналізували прочитане, вони порівняли дерево з гілочками із класним колективом. Обговорили як ігнорування, приниження деяких учнів класу може вплинути на життя колективу загалом. До оповідання учні намалювали картини саду, який створений за допомогою геометричних фігур. Учитель 4-А класу П’яста С.В.разом із своїми учнями провели цікаве дійство “Інсценізація казок до творів В.Сухомлинського”.

Наприкінці вересня в нашому ліцеї активістами ГО «Ямницька спілка учасників бойових дій та АТО» спільно з учителем Захисту вітчизни Мирославом Теодозійовичем було проведено заняття з учнями старших класів по тактичній медицині. Учасники спілки активно допомагають виховувати наших учнів  у військово-патріотичному дусі.

Також у вересні наші учні взяли участь у «Малих Олімпійських  іграх серед закладів освіти Ямницької ОТГ», де разом з учителем фізичної культури Рожаловською В.В здобули перемогу. Усі учасники змагань отримали грамоти та подарунки від сільського голови. Олімпійські змагання були насиченими, цікавими та змістовними, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій активно брали участь у конкурсах. Це було свято всіх, хто любить спорт.

В кінці вересня команда учнів ліцею разом з заступником директора з виховної роботи взяла участь у фіналі міжнародного проекту “Heritage and me”. Протягом 21 - 23 вересня на базі відпочинкового комплексу Grand Resort, українські, польські та білоруські підлітки спілкувалися з своїми ровесниками, обговорювали свою історію і життя країн сьогодні, навчалися розуміти одне-одного та діяти спільно. За допомогою інтерактивних ігор, квестів, екскурсій та неформального спілкування молодь з України, Польщі та Білорусії дізнавалась про середовище життя своїх нових друзів. Усі учасники отримали незабутні враження від участі у цьому проекті.

Другий місяць осені розпочався з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана. Напередодні цієї пам’ятної дати, соціальним педагогом ліцею –       Гергелевич М.Д., були проведені цікаві заняття: “Зігріймо серце добротою”, “Діалог поколінь”, “Крила доброти”. Метою заходів було виховати повагу до людей похилого віку, любов і шану до бабусь і дідусів, увагу до одиноких, самотніх жителів, виховати в учнів почуття доброти та милосердя.

На початку жовтня учителі Ямницького ліцею отримали щирі вітання з нагоди професійного свята. Вся шкільна родина - від першокласників до одинадцятикласників - щиро дарували свої вітання вчителям ліцею. Класний керівник 11 класу Перчик Н.Я та заступник директора з виховної роботи Підгаєцька М.В. та учні 11 класу підготували святкову програму. Одинадцятикласниці цьогоріч виступили в ролі режисерів та ведучих під час святкового концерту, на який були запрошені усі учителі ліцею. Наші школярі із задоволенням показували сценки, танцювали, співали пісні.

Напередодні 14 жовтня - Дня захисника України, Дня Українського козацтва та 76-ої річниці створення Української Повстанської Армії, учителем історії Деруном М.Б. було проведено Урок історії, присвячений річниці створення УПА. З нагоди цієї дати, учні 10 класу із заступником директора з виховної роботи Підгаєцькою М.В.  відвідали воїна УПА, ямничанина Ярослава Козуня. Діти мали нагоду поспілкуватися з очевидцем іторичних подій, почути з перших вуст про події Другої світової війни, переглянути фото.  Зустріч з такою людиною, яка впродовж всього свого життя не припиняла боротьбу за вільну Україну зі зброєю в руках в лавах УПА, залишила у дітей багато вражень.

Усіма учнями ліцею було представлено квіткові композиції "З Україною в серці ".

Доброчинність є найвищим проявом духовності людини. Але вміння робити добро не виникає в людині само по собі. Потрібно змалку вчити діток доброчинності й милосердя, виховувати в них потребу допомагати іншим. рідної землі. Наші найменші школярі, учні 1-Б класу разом із своїм класним керівником Катамай Оксаною Богданівною та з допомогою батьків приєдналися до акції «Благодійність замість квітів» організованої фондом «Таблеточки».

Команда учнів Ямницького ліцею (хлопці 8-10 класів) під керівництвом учителя Захисту Вітчизни Берези Мирослава Теодозійовича взяла участь у спартакіаді з військово-прикладних видів спорту та здобула перемогу у “Комплексній силовій вправі”.

В рамках проекту "Екологічна стежка" було створено ще одну зупинку "Екокуточок". В ньому розміщено компостер, який учні виграли у Всеукраїнському конкурсі "Компола".

Наприкінці жовтня другокласники Ямницького ліцею із своїми класними керівниками Березою Т.Д. та  Деркач Л.Р. підготували цікавий захід - «Посвята у читачі» шкільної бібліотеки. Шкільний бібліотекар Обух В.А. провела знайомство учнів із бібліотекою, з формуляром, у який буде записуватись література, яку вони будуть брати в бібліотеці. Для кожного учня це важлива подія тому, що бути читачем шкільної бібліотеки означає бути на рік старшим, на рік розумнішим та вправнішим за першокласників. Також бібліотекар розповіла діткам, що означає слово «Бібліотека».

В кінці жовтня було налагоджено роботу офіційного сайту Ямницького ліцею, адміністратором якого є заступник директора з виховної роботи Підгаєцька М.В.

Учитель української мови та літератури Перчик Н.Я. із учнями 11 класу підготували для учнів та учителів нашого ліцею науково-практичну конференцію “Педагогічна спадщина В.Сухомлинського”, присвячену 100-річчю від дня народження видатного українського педагога, публіциста, поета, громадського діяча. До уваги гостей конференції були запропоновані доповіді, які відобразили різноманітні грані життєвого та творчого шляху Василя Олександровича.

Ще однією доброю справою, до якої радо долучилися учні нашого ліцею стало плетіння маскувальної сітки для наших захисників.

В період з 22 по 26 жовтня 2018 року, в ліцеї проходив Тиждень соціальної підтримки, який проводила соціальний педагог Гергелевич М.Д. Метою тижня було поінформувати учасників освітнього процесу про завдання і форми роботи соціального педагога, спонукати учнів до самопізнання через нетрадиційні форми роботи; навчати школярів відчувати внутрішній світ людини і вміти висловлювати свої почуття; формувати навички соціальної підтримки та співпраці, взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію молодої людини, допомогти сформувати загальний позитивний настрій; формувати толерантне ставлення молоді до іншої позиції та світосприйняття людини, навички співпраці та взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію школярів; пропаганда здорового способу життя. Тиждень був насиченим і надзвичайно цікавим.

До 100 річчя проголошення ЗУНР. Учні 10 класу разом з учителем історії Винником С.Р. відвідали історичні місця Івано-Франківська, а також побували на місцях археологічних розкопок.

Також для учнів 8-11 класів в  актовій залі ліцею був організований показ документального фільму про створення ЗУНР.

З метою проведення цілеспрямованої роботи з учасниками освітнього процесу щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання бережливого ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності було проведено ряд заходів. Тиждень розпочався із оголошення плану заходів. Класними керівниками 1-11 класів було проведено ряд бесід про безпечну поведінку під час надзвичайних ситуацій. На інформаційному стенді розгорнулась виставка учнівських малюнків на тему “Добрий і злий вогонь” та “Дитина і вулиця”. Цікавою і змістовною була зустріч старшокласників зі сімейним лікарем, керівником центру первинної медико-санітарної допомоги Ямницької ОТГ Островською М.М. Лікар разом із учнями  обговорили питання першої долікарської допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях.  Протягом тижня у бібліотеці діяла тематична виставка літератури. Також, учителями-словесниками було проведено конкурс творів на тему “Героїчна професія – рятувальник”. У четвер, за поданим сигналом тривоги через шкільний радіовузол було відпрацьовано евакуацію всіх здобувачів освіти у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Педагогом-організатором було проведено брейн-ринг з учнями 6-х класів “Це повинен знати кожен”. На завершення тижня учні 10 класу взяли участь у вікторині “Що робити коли…?”.

Учитель української мови та літератури Лінійчук Т.В. та учениця 11 класу Когуч Віталія взяли участь в  конкурсі читців поезії серед учнів ОТГ, у номінації "Лірика",   де  презентували поезію "Очима ти сказав мені люблю..." Л.Костенко.

До Дня української писемності та мови у нашому ліцеї пройшла акція "Подаруй українську книгу школярам зі сходу". Метою акції була популяризація української літератури на сході нашої держави. Усі зібрані книжки були передані у школи Донецької та Луганської областей.

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Цей день у нашому ліцеї розпочався з урочистої лінійки. Наші учні долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності, який міг написати кожен охочий. Також в цей день школярі взяли участь у конкурсі знавців української мови ім.П.Яцика. Було проведено вікторину до Дня української писемності та мови для учнів 5 класу, яку  підготувала учитель української мови та літератури Лінійчук Т.В.

Учні нашого ліцею взяли участь у конкурсі “Бібліотечна країна”, де представили свою авторську відео роботу. На жаль, призового місця не одержали.

17  листопада  відбулися військово-тактичні навчання “Осінь-2018“, які для учнів Ямницького ліцею, учасників військово-патріотичного гуртка “Джура“, вже вкотре провели учасники АТО Рега Володимир, Самсонов Тарас, Кабанов Адрій. Незважаючи на складні погодні умови, юнаки з великим захопленням відпрацьовували навики ведення розвідувальних дій та умовного знешкодження розвідувально-диверсійних груп. Особливо цікаво був проведений поєдинок між дорослими учасниками та учнями ліцею, де кожна група застосувала багато тактичних прийомів та військових хитрощів.

21 листопада в нашій країні відзначається Революція гідності. З нагоди цієї пам’ятної дати педагог-організатор Деркач Н.Д. разом з членами учнівської адміністрації підготували цікавий виховний захід, на якому ми мали змогу пригадати хронологію подій революції.

До Всеукраїнського Дня пам’яті жертв голодомору в нашому ліцеї було проведено акцію “Запали свічку пам’яті”. Ранок розпочався із загальношкільної молитви, класними керівниками було проведено ряд виховних бесід на дану тематику.

В кінці листопада для учнів початкової школи бібліотекарем Обух В.А. було організовано авторські читання з казкаркою Лесею Кічурою. Учні мали змогу поспілкуватися із казкаркою, ознайомитись з її творчістю та придбати авторські казки.

1 грудня, до  Міжнародного дня боротьби зі СНіДом соціальним педагогом Гергелевич М.Д. та практичним психологом Крутою О.М. було проведено тренінгові занятті та години спілкування.

7 грудня, члени учнівської адміністраці із заступником директора з виховної роботи Підгаєцькою М.В. відвідали дискусійний майданчик “Молодь обирає дію”, де мали можливість ознайомитися з соціальними проектами своїх однолітків, молодіжними ініціативами та громадськими організаціями.

Щорічно до Дня Св.Миколая у нашому ліцеї проводиться солодкий благодійний ярмарок. Цьогоріч за підсумками ярмарку було виручено близько шістнадцяти тисяч гривень. Усі виручені кошти були спрямовані на благодійність. Частина грошей була спрямована на допомогу онкохворому учневі Угринівського НВК, частина грошей на допомогу постраждалій в наслідок ДТП мешканці с.Побережжя, решта грошей була спрямована на допомогу сім’ям Федорків та Ставичних. Також напередодні свята Св.Миколая педагог-організатор Деркач Н.Д. та члени учнівської адміністрації подарували учням початкової школи святкову програму.

Традиційно в грудні ми долучаємося до акції “16 днів проти насильства”. Під час цієї акції було проведено чимало заходів практичним психологом Крутою О.М. та соціальним педагогом Гергелевич М.Д. В рамках Тижня права вчителем правознавства Деруном М.Б. було організовано цікаву зустріч із працівниками управління юстицій.

Останній тиждень грудня у плані виховної роботи значився як тиждень новорічно-різдвяних свят. Слід зазначити високий рівень підготовки новорічних свят  класних керівників Герелевич М.Д. та Пачків О.В. (6-Б та 7 класи). Святковий бал маскарад учнів 8-11 класів пройшов на високому рівні і заслуговує високої оцінки.

Не залишаються поза увагою діти, які складають так звану групу ризику. З ними постійно працює практичний психолог, ці діти залучаються до роботи гуртків та спортивних секцій. З такими підлітками працює Рада профілактики правопорушень.

Протягом І семестру у ліцею діяли такі гуртки: танцювальний, військово-патріотичного виховання, вокальний гурток. Слід зазначити, що вихованці гуртка “Вокал” брали участь у більшості шкільних заходів та у всіх загальносільських (керівник гуртка Пинчук Х.В.)

 Заходи і поставлені завдання, передбачені у плані виховної роботи на І семестр були  виконані.

Права дитини

Усі діти мають право на отримання освіти

Усі діти мають право на любов і спілкування

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

Усі діти мають право на свободу совісті, думки і релігії

Усі діти є рівні у правах. Ніхто не повинен їх порушувати

Усі діти мають право вільно висловлювати свою думку

Усі діти мають право на повноцінне харчування

Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена

Безпека в Інтернеті

Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію

Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків

Ніколи не погоджуватись на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті

Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків

Розробити з батьками правила користування Інтернетом

Не заходити на аморальні сайти

Не давати нікому крім батьків свої паролі

Не робити протизаконних вчинків в Інтернеті

Не шкодити і не заважати іншим користувачам

Корисні посилання

Контакти

77422, вул. Галицька, 55, с.Ямниця, Ямницька ОТГ, Івано-Франківська обл., Україна

yamnyca@ukr.net

+38(050) 99-59-454