+38(050) 99-59-454

День соборності України 2020
Педагогічний консиліум 2020

    Головною метою освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства.

    Досягти даної мети можна, забезпечивши високий рівень якості освіти. 13 січня 2020 року у Ямницькому ліцеї відбувся педагогічний консиліум, на якому розглянули питання: “Як забезпечити високу якість у закладі освіти, діяльність якого багатокомпонентна і побудована на різних механізмах взаємодії?”

    Впродовж листопада, грудня 2019 року та у січні 2020 колектив ліцею, працюючи в групах детально опрацювали Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 09 січня 2019 року №17 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 р.

Показати більше...
за №250/33221) та  «Абетку директора», методичні рекомендації підготовлені в рамках проекту «Розроблення системи забезпечення якості для шкільної освіти» за підтримки проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE) та рекомендовані Державною службою якості освіти України.

     Відповідне Положення про забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у Ямницькому ліцеї у новій редакції  підготовлене до схвалення на педагогічній раді.

 Психолого-педагогічний консиліум "Адаптація першокласників та п"ятикласників до навчання. Роль педагога в успішній адаптації"

     Діти, як і дорослі, реагують на стрес всією своєю суттю — й біологічно, й психологічно. Перевтома та перенавантаження під час адаптаційного періоду в 1-му та 5-му класах може вплинути і на здоров’я, і на особистість дитини. Тому, 10 січня в нашому ліцеї відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація першокласників та п'ятикласників до нових умов навчання. Роль педагога в успішній адаптації. Командний підхід». Головною метою присутніх на консиліумі було: активне обговорення проблеми адаптації першокласників та п'ятикласників до навчання в школі; аналіз свого особистісного досвіду і професійної компетентності; визначення характеру та причин труднощів у кожному окремому випадку; вироблення рекомендацій для всі учасників освітнього процесу з проблемних моментів адаптації.

Показати більше...

 Бюджет участі Ямницької об’єднаної територіальної громади

на 2019-2020 роки

 

          Підводячи підсумки 2019 року, не можемо оминути однієї важливої події в житті Ямницького ліцею. Два проекти під керівництвом директора ліцею Лесів Й.З. та заступника директора з виховної роботи (2016-2019рр.) Підгаєцької М.В. стали переможцями  конкурсу проектів програми «Бюджет участі Ямницької об’єднаної територіальної громади на 2019-2020 роки».

         Проект 1 «Новий освітній простір. Навчання та розвиток за межами класної кімнати».

Показати більше...
  Відповідно до реалізованих мети і завдань проекту для дітей початкової школи за проектом створено  на 1 поверсі освітній простір на тему правил дорожнього руху. Дана візуалізація допоможе постійно повторювати правила ДР, придумувати ігри, квести з дорожніми знаками. На 2 поверсі здійснено  розпис підлоги різноманітними ігровим полями.  Ігрові поля розміщено і на подвір’ї ліцею. У вестибюлі розміщено шахове поле для гри у шахи (шашки). Новий освітній простір - це гнучкість і динамічність просторової організації спільної та індивідуальної навчальної діяльності, це реалізація на практиці ідей: вчитися можна мимоволі, вчитися можна граючись, вчитися можна в процесі роботи і під час відпочинку. Загальна вартість проекту - 21 385 грн. 86 коп.

         Проект  2. «МІЙ  ВСЕСВІТ. Освітній простір для дітей з особливими освітніми потребами». В рамках проекту прикріплено біля дверей символічні малюнки, які підкажуть як знайти потрібний кабінет. Візуальні вказівники і малюнки на дверях та сходовій, які Богдан сам придумав, стали своєрідним навігатором для нього. Водночас внесли колористику в монохромний інтер’єр шкільних приміщень.  На ІІІ поверсі ліцею у рекреації   обладнано куточок відпочинку для дітей з ООП.  Це спеціально організований простір для розвитку та гармонізації  їх  психоемоційного  стану. Організовуючи  інклюзивну форму навчання, слід враховувати фізичні можливості дітей, їх потребу для відпочинку і відновлення сил. Тому оформлено куточок відпочинку в астрономічній тематиці. На стіні прикріплено фотошпалери з планетою Земля, а на стелі – Сонячну систему. Макети планет виготовлено з пінопласту.   В  куточку розміщено килимок, безкаркасні  пуфи для відпочинку, стелаж для книг, журналів тощо. Простір відпочинку може з часом поповнюватись всім необхідним для дітей з ООП. Загальна вартість проекту - 24 866 грн 09 коп.

      Щиро дякуємо сільському голові Ямницької ОТГ п.Роману Крутому та депутатському корпусу за можливість реалізувати свої ідеї!

Дякуємо за допомогу в реалізації проектів п.Ярославу Татарину, п.Роману Юрківу та педагогічним працівникам ліцею ( А.Лесіву, У.Родчин, Н. Ходоровській, О.Галярник)!

Велике спасибі усім, хто підтримував та голосував за наші проекти!

 16 днів проти насилля

 

     25 листопада 2019 року у Ямницькому  ліцеї стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата ще  у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

     Психологічною службою ліцею була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного стенду «Захисти життя – зупини насильство!»

     У рамках акції відбулися такі заходи: 25 листопада – 29 листопада особлива увага приділялася питанням домашнього насилля.

Показати більше...
Практичним психологом Крутою О.М. та соціальним педагогом Гергелевич М.Д. були проведені тренінги: «Прояви насильства в учнівському середовищі», «Людина починається з добра»,  «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного»; учні переглядали та аналізували відео: «Я отримала сьогодні квіти», обговорювали способи та практикували навички особистого захисту при нападі насильника; на практичному занятті «Будь безпечним» учні молодших класів ознайомлювались із правилами особистої безпеки з незнайомими людьми, вивчали способи уникнення небезпеки, а також створювали власне коло спілкування, для розуміння свого особистісного простору.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.Права дитини

Усі діти мають право на отримання освіти

Усі діти мають право на любов і спілкування

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

Усі діти мають право на свободу совісті, думки і релігії

Усі діти є рівні у правах. Ніхто не повинен їх порушувати

Усі діти мають право вільно висловлювати свою думку

Усі діти мають право на повноцінне харчування

Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена

Безпека в Інтернеті

Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію

Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків

Ніколи не погоджуватись на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті

Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків

Розробити з батьками правила користування Інтернетом

Не заходити на аморальні сайти

Не давати нікому крім батьків свої паролі

Не робити протизаконних вчинків в Інтернеті

Не шкодити і не заважати іншим користувачам

Корисні посилання

Контакти

77422, вул. Галицька, 55, с.Ямниця, Ямницька ОТГ, Івано-Франківська обл., Україна

yamnyca@ukr.net

+38(050) 99-59-454