Зупинка №6 - Дендропарк

Дендрологічний парк Ямницького ліцею є його окрасою, місцем культурного відпочинку та дослідницької роботи для школярів. Його площа 658 м2, що становить третю частину всієї території закладу.
Історія дендропарку розпочалася у 1972 році. Учитель біології Савчак Ганна Степанівна разом з учнями школи, маючи велику любов до природи та мистецький ентузіазм, виростили перші саджанці на пришкільній навчально-дослідній ділянці з насіння, яке було надіслано поштою з Київського ботанічного саду. Кількість дерев налічувала два десятки.
     Парк є своєрідною захисною смугою між будівлею ліцею і проїжджою частиною дороги. Паркові дерева позитивно впливають на довкілля, стабілізуючи чимало показників, зокрема регулюють циркуляцію води та повітря, рівень опадів, виділення кисню, температуру повітря, мікроклімат; вони мають шумоізоляційну дію, очищують повітря.
     Вже п’ять десятків років ямничани насолоджуються ландшафтною красою дерев різних порід, а школярі мають змогу навчатися любити та охороняти природу. Вони із задоволенням ведуть спостереження за деревами та мешканцями парку, за природними змінами у різні пори року, описують їх та роблять висновки. Старшокласники вчаться доглядати за деревами, готувати їх до зими, збирати опале листя для компостування, виготовляють годівниці для птахів.
     У 2020 році за сприянням відділу проектів Ямницької ОТГ Проєкт «Еко-стежка. Дендропарк» став переможцем ІХ обласного конкурсу екологічних проєктів. Завдяки цьому, у парку було висаджено ще два десятки рідкісних зелених насаджень, створено три тематичні куточки з лавочками для проведення занять під відкритим небом. Помарковано територію парку та зупинки екологічної стежки ліцею.
     Дендропарк є невід’ємною частиною шкільного життя. Тож збережімо його красу і велич для майбутніх поколінь!. До 2020 року парк налічував 25 видів кущів та дерев.