Ямницький ліцей

став учасником 4 хвилі

Програми підтримки освітніх реформ в Україні

«Демократична школа»!

Програма реалізується Європейським центром ім. Вергеланда у співпраці з МОН України (на підставі Меморандуму про співпрацю від 26.06.2018р.) та Радою Європи.  Ми серед  60 шкіл з усієї країни, яких обрано з понад 260 заявлених. З Івано-Франківської області обрано чотири заклади освіти.
    У Києві,1 лютого 2019 року, відбулась Конференція з нагоди початку нового циклу програми за участі заступника Міністра освіти і науки Вадима Карандія, Посла Норвегії в Україні Уле Т.Хорпестад, виконавчої директорки Європейського центру ім.Вергеланда (Норвегія)  Ани  Перона-Ф’єльдстад, експертки Ради Європи та Європейського центру ім.Вергеланда (Полща)  Мажени Рафальскої. Учасниками заходу також стали тренери, громадські організації та освітяни. Їм розповіли про попередні успіхи трирічного проекту, демократичні перетворення шкіл, які мають досвід участі, а також новації, що чекають на учасників наступного циклу. Наприклад, вони матимуть ширші можливості для використання онлайн-матеріалів.
    Директор ліцею Йордана Лесів під час конференції підписала Декларацію про співпрацю, в якій окреслено етапи роботи в Програмі.
    У межах Програми на базі кожної школи, і нашого ліцею зокрема, формуватимуться команди з учителів, учнів та їхніх батьків.
    З 26 лютого по 1 березня 2019 року команда Ямницького ліцею візьме участь у базовому тренінгу у м.Львові.
    У березні-квітні 2019 року тренери Програми завітають до ліцею з презентацією «Демократична школа»  і  познайомляться з учнями та їх батьками, учителями.  Досвідчений тренер проводитиме для них лекції щодо базових понять демократії, честі та гідності, прав людини, громадянського суспільства тощо.  Після цього вони разом складуть план змін, над втіленням якого працюватимуть наступні 1, 5 року.
    Отож, впевнено крокуємо до демократичних змін заради майбутнього наших учнів!!!