Протягом 17-20 грудня 2021 року фіналісти конкурсу “Стежками Івана Смицнюка” побували в столиці Австрії – місті Відень.

Дорогою до Відня фіналісти відвідали також столицю Угорщини – Будапешт. Побували на Рибацькому бастіоні, звідки відкривається неперевершена панорама на Дунай та стару частину міста – Пешт, де знаходиться значна частина пам’яток. Далі були прогулянки біля Будайської фортеці та на Площі Героїв, від якої пролягає парадна вулиця міста Проспект Андраши. Саме тут проходять головні святкування та паради в місті. Завершується Проспект  на головній набережні Будапешта, звідки можна побачити визначні місця Будайської частини.

Продовжилася мандрівка в австрійській столиці, місті Відень. Ямницькі туристи побували спершу на головній площі міста – площі Марії-Терезії. Наступною локацією була Зимова Резиденція Імператорів Габсбургів (Гофбург), де з 1946-го проживають та працюють президенти Австрії.

У внутрішній, історичній, частині міста учасники конкурсу на власні очі побачили один з найвідоміших символів Відня, краса котрого заставляє затамувати подих – це Собор Святого Штефана. Не обійшлося і без фото біля славетної Віденської опери та пам’ятника одному з кращих композиторів у світі – Вольфгангу Амадею Моцарту. Побували також у галереї Альбертіна, де мали нагоду відвідати виставки Амедео Модільяні, Пауля Флори, Пікассо та  Моне, а також оцінити велич інтер’єру імператорських кімнат. Враження від поїздки у подорожуючих ще надовго залишаться у спогадах.

Мандрівники щиро вдячні керівництву громади й організаторам конкурсу за цю чудову можливість відчути дух історії та пройтися стежками Івана Смицнюка…