"Нам треба Твого голосу, Тарасе!"

Щороку приходить до нас весна, а з нею - Шевченківські дні. Ми пам'ятаємо, знаємо і шануємо свого генія. Він житиме вічно, як і його твори,багато з яких написані ніби про наше сьогодення. Його заклик до свободи і єдності українського народу є особливо актуальним у наш час.
    "Нам треба Твого голосу, Тарасе!" - під такою назвою сьогодні, 15 березня, в актовому залі Ямницького ліцею відбулася літературно-музична композиція , присвячена 205 - ій річниці від дня народження Т.Шевченка. Захід підготували учні Ямницького ліцею з вчителем української мови та літератури Перчик Надією Ярославівною та класним керівником Вацебою Надією Богданівною. Свято розпочалося танцем, який подарували учні початкової школи. Дуже зворушливими були сценки: "Малий Тарас", " Мені тринадцятий минало", "Розрита могила", "Ми вкупочці колись росли", у виконанні учнів 3-5 класів. Дівчата 6 - их класів виконали танець "Думи мої, думи мої". Створили ліричну композицію герої з творів Кобзаря : "Перебендя", "Причинна", "Лілея", "Катерина", "Наймичка", " Мар'яна- черниця". Звучали поезії Тараса Шевченка: "Іван Підкова", "І мертвим,і живим...". Незабутню атмосферу подарував ансамбль дівчат 9-го класу разом із вчителем музики, Павлів Христиною Віталіївною. На завершення свята прозвучав "Заповіт" Т.Шевченка.
     Шевченкове слово... Воно рідне, натхненне і завжди сучасне. У ньому правда, добро, краса і сила нашого народу. Тож припадаймо щодня до поезії Кобзаря, як спраглий до криниці, бо вона невичерпна.

Автор статті учениця 11 класу Перчик Мар'яна