Гарна новина!

Команду Ямницького ліцею було відібрано для участі в четвертій хвилі Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа».  Програма реалізується Європейським центром ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки системних реформ у сфері середньої освіти вУкраїні. Метою Програми є:
-    підтримка розробки нових навчальних програм, спрямованих на розвиток громадянських компетентностей;
-    зміцнення шкільної автономії, децентралізація шкільного врядування та демократизація освітнього процесу;
-    доступ до нових навчальних онлайн-ресурсів для розвитку громадянських компетентностей;
-    професійний розвиток для вчителів через підсилення спроможності обласних інститутів; післядипломної педагогічної освіти та релевантних ГО;
-    підтримка діалогу між освітянами з різних регіонів;
-    сприяння розробці освітньої політики.
    Вже 1 лютого директор ліцею Лесів Й.З. вирушить на Конференцію, яка відбудеться у Києві, де підпише декларацію про співпрацю. Шляхом підписання цієї Декларації сторони підтвердять, що інтересам кожної з них відповідає спільне і узгоджене співробітництво у напрямку поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.
Команда у складі директора Ямницького ліцею Лесів Й.З., заступника директора Підгаєцької М.В., начальника відділу проектів Татарина Я.Г. та представника від батьківського комітету Кухарської Л.В. пройде вступний чотириденний тренінг із загальношкільного підходу, принципів демократичного шкільного врядування та основ ОДГ/ОПЛ у лютому2019 року.
Програма триватиме з лютого 2019 року до червня 2020 року.
    Дана програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» покликана підтримувати новаторства, викладені в концепції «Нова українська школа» та Законі України «Про освіту» (2017), посилюючи інституційну спроможність шкіл, допомагаючи демократизації освітнього середовища та розвитку наскрізної громадянської компетентності.
Загальношкільний підхід до розвитку громадянських компетентностей пердбачає:
-    наскрізну інтеграцію громадянської освіти у всі предмети;
-    орієнтацію освітнього процесу на розвиток громадянських компетентностей;
-    партнерські стосунки між закладом освіти, батьками та громадою, залу-чення усіх до прийняття рішень.

*Матеріал статті взято із сайту http://www.schools-for-democracy.org